Zdjęcia z Chrzcin Kraków | Chrzest Krzysia

zdjęcia z chrzcin Kraków

Fotografia chrztu Kraków

Jedno z tych wydarzeń, które lubię fotografować najbardziej to chrzciny. Wynika to z faktu, że chrzest to chwila wielkiego wzruszenia, zarówno dla rodziców jak i najbliższych maleństwa. Jesienią miałam okazję uwiecznić właśnie tego rodzaju wydarzenie, którego solenizantem był Krzyś. Jego rodzice, Ola i Wojtek ugościli mnie w swoim domu znajdującym się w Niepołomicach pod Krakowem. 

Reportaż z chrztu Kraków

Półtorej godziny przed mszą spędziliśmy poznając siebie nawzajem. To dla mnie bardzo ważne, by wcześniej porozmawiać z osobami, które fotografuję. Wspólna kawa, rodzinne ciepło i zwierzęcy pierwiastek sprawił, że poczułam się w Niepołomicach jak w domu. W przygotowaniach do uroczystości uczestniczyli także chrzestni i najbliższa rodzina, a mały Krzyś bawił się przy tym znakomicie. Dodatkowego uroku domowym zdjęciom dodały podekscytowane zwierzaki, którym udzielił się nastrój tego wyjątkowego dnia.

Fotograf na chrzest Kraków

Msza miała miejsce w klimatycznym, drewnianym kościółku a jej kameralny klimat bardzo mnie wzruszył. Uwielbiam brać udział w tego typu wydarzeniach, ponieważ czuję, że uczestniczę w czymś istotnym. Chrzest jest w końcu aktem religijnym, rozpoczynającym wspólną drogę człowieka z Bogiem. Uwielbiam widzieć emocje na twarzach rodziców i najbliższych, które mogę uwiecznić na zdjęciach. Nie przeszkadzają mi panujące w niewielkich kościołach utrudnione warunki do fotografowania. Odrobina ciemności w obliczu możliwości udokumentowania tak ważnego dla rodziny momentu jest dla mnie wielką przyjemnością!

Zdjęcie z chrzcin Kraków

Zwieńczeniem spotkania w kościele było kameralne przyjęcie w restauracji Hotel Novum w Niepołomicach pod Krakowem. Pięknie urządzona sala sprawiła, że zaproszeni goście poczuli się jeszcze radośniej. Mieliśmy okazję zjeść przepyszny obiad w ciepłej i miłej atmosferze. Oczywiście, za małego solenizanta został wzniesiony toast. Jak się domyślacie, nie zabrakło także życzeń i równie smacznego tortu. Bardzo miło wspominam ten dzień i z chęcią podjęłabym się wykonania tych fotografii jeszcze raz!

Myślisz o podobnej sesji? Sprawdź:
portfolio | oferta | kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: