Regulamin współpracy

Podczas naszych spotkań możecie liczyć na swobodną i przyjazną atmosferę. Moją fotografię cechuje naturalność, bliskość i dobra zabawa. Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas niestety nie ma wpływu. A jeśli sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.

Regulamin współpracy z małAnią – Anną Panuś

Decydując się na sesję w moim wykonaniu akceptujecie poniższy regulamin. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania potwierdzenie zapoznania się i akceptacji regulaminu.

1. Warunki i opis usługi

1. 1 / Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres email oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług. Niezbędne dane będą podane firmie Crystal Albums – w celu wykonania projektu albumu oraz InPost – w przypadku wysyłki.

1.2 / Rezerwacja sesji zdjęciowej następuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł. Zadatek jest bezzwrotny w przypadku rezygnacji z sesji. W przypadku przełożenia sesji z przyczyn losowych zadatek przechodzi na kolejny termin. Reszta wynagrodzenia płatna jest w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

1.3 / Jeżeli sesja odbywa się w odległości powyżej 40 km od Krakowa konieczne jest pokrycie kosztów podróży – 1 zł za 1 km liczone w jedną stronę.

1.4 / Zdjęcia w wersji elektronicznej przesyłam na maila. Albumy i odbitki wysyłam do paczkomatu w cenie sesji. W przypadku nieodebrania przesyłki ponowne wysłanie paczki kosztuje 20 zł.

1.5 /Decydując się na moją usługę akceptujecie mój styl, percepcję kadru, obróbkę kolorystyczną, konwersję zdjęć do czerni-bieli. Obróbka jest nierozerwalną częścią fotografii.  Nie oddaję nieobrobionych zdjęć, nie ma możliwości wykupienia surowych plików RAW. Cennik jasno i wyraźnie informuje Klienta ile otrzyma ujęć i jaka jest cena za każde kolejne zdjęcie.

1.6 / Sesja plenerowa może być przełożona ze względu na złe warunki atmosferyczne – porywisty deszcz, burza (ciemne chmury bądź niska temperatura nie są powodem do przekładania sesji). Gdybyśmy trafili na ulewę to wiadomo, że szukamy innego terminu (chyba, że chcecie poszaleć w deszczu – dla mnie tak naprawdę nie ma złej pogody) Przelotne opady również nie są problemem. Sesja trwa około 1,5h więc zazwyczaj udaje wstrzelić się w okienko pogodowe. Kwestii losowych oczywiście nie da się przewidzieć. Tu szczególnie zależy mi na wzajemnej szczerości, aby nie szukać pretekstów na zmianę terminu, tylko skorzystać z tej opcji kiedy faktycznie jest ona niezbędna. Podchodzę ze zrozumieniem i bardzo zależy mi na Waszym komforcie.

1.7 / Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną przesłane do galerii do wyboru na stronie https://pixieset.com/. Za jej pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem (galeria do wyboru nie dotyczy reportażu z chrztu – tutaj ja tworzę całą historię)

1.8 / O wysokości wybranego pakietu należy poinformować najpóźniej dzień przed sesją.

1.9 / Obrobione i wywołane zdjęcia otrzymujecie w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne według cennika podanego na stronie https://malaniafotografia.pl/cennik/

1.10 / Nie jestem grafikiem i na zdjęciach nie wykonuję fotomontaży, usuwania, dodawanie elementów zdjęcia. Nie podejmuję się pełnego retuszu skóry. Drobne krostki, zadrapania, siniaki, blizny są usuwane przeze mnie po wyrażaniu przez Was takiej chęci.

1.11 / Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.

1.12 / Nie odpowiadam za zniszczenie albumów podczas użytkowania w niewłaściwych warunkach lub celowej ingerencji. Należy pamiętać o konieczności wykonania we własnym zakresie kopii zapasowej plików.

1.13 / Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego według cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność bonu to 6 miesięcy. Po tym terminie usługa przepada.

1.14 / W przypadku zdarzeń losowych typu powódź, pożar, zdarzenia drogowe, nagła choroba itp, które całkowicie uniemożliwią mi dotarcie na miejsce usługi/lub wykonanie usługi, dołożę wszelkich starań, aby znaleźć na swoje miejsce zastępstwo. Jeżeli nie dojdzie to do skutku przysługuje Wam zwrot zadatku.

2. Terminy

2.1 / Galerię ze zdjęciami do wyboru oddaję po 10 dniach roboczych od daty wykonania sesji (nie dotyczy reportażu z chrztu). Klient ma 10 dni roboczych na wskazanie wybranych zdjęć. Po wybraniu i opłaceniu dodatkowych fotografii przez klienta czas oczekiwania na obrobione ujęcia to 5 dni roboczych.

2.2 / Finalną galerię reportażu z chrztu oddaję po 15 dnia roboczych od daty uroczystości.

2.3 / Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. W weekendy i święta zastrzegam sobie możliwość wydłużenia czasu odpowiedzi.

2.4 / W weekendy oraz święta nie siadam do pracy obróbkowej, projektowania albumów.

2.5 / Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

2.6 / Pliki w pełnej rozdzielczości wysyłam poprzez Dysk Google. Folder znika po 14 dniach. Galeria ze zdjęciami na stronie https://malaniafotografia.pl/klienci/ jest dostępna przez 1 miesiąc.

2.7 / Odbitki i albumy dla klientów, którzy wykonywali u mnie sesje zamawiam na początku i w połowie każdego miesiąca. Czas oczekiwania na gotowe wydruki to około 6-8 dni roboczych.

3. Sesja w domu lub plenerze

3.1 / Jakość materiału zdjęciowego jest wynikiem zaangażowania obydwu stron. Z tego względu odpowiedni ubiór oraz przygotowane wnętrze leży po Waszej stronie. Możecie liczyć na moje wskazówki. Na sesje domowe polecam stonowane, proste kolory. Jeżeli jedna osoba ma na sobie jakiś wzór (sukienka w paski, koszula w kratę, lub bluzka w kropki) to dobrze wygląda jeżeli reszta osób ma ubrania bez wzorów. Inspiracje kolorystyczne można znaleźć tutaj: Pinterest
lub na moim Instagramie
W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu ze mną.

3.2 / Decydując się na plener musicie być świadomi, że możemy napotkać niedogodności w postaci owadów, wysokich traw, błota, nieprzyjaznych roślin. Z tego względu zabezpieczenie się przed kleszczami, komarami, czy żmijami leży po Waszej stronie. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

3.3 / Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików, nosidełek. Wasze wolne ręce dużo lepiej sprawdzą się na sesji. Do mojego plecaka możecie wrzucić niezbędne rzeczy: wodę, dokumenty, chusteczki itp.

3.4 / W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji ponosi Klient.

3.5 / Na sesję w domu należy oględnie posprzątać. Poukładać zabawki, pochować wystające kable, płyny lub opakowania z dużymi logo. Neonowe ścierki również często wchodzą w kadr i w tło, więc warto je schować. Jeżeli macie zamysł, żeby zrobić zdjęcia pokazujące prawdziwą codzienność, mieszkanie może zostać w stanie, w jakim na co dzień funkcjonujecie, ale po sesji nie będzie możliwości usuwania czegoś graficznie z kadru i zdjęć. Przed spotkaniem w Waszym domu zawsze proszę o podesłanie kilku zdjęć wnętrz, abym mogła zobaczyć ilość światła naturalnego wpadającego przez okna. Dzięki temu mogę ocenić czy w mieszkaniu uda się wykonać sesję zdjęciową.

4. Prawa autorskie i publiczne wykorzystanie dzieła

4.1 / Możliwość pochwalenia się wykonanymi przeze siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej oraz w konkursach. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

4.2 / Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

4.3 / Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

4.4 / Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i łączyć pracę z pasją. Jestem bardzo wdzięczna, że wybieracie moje usługi.

Regulamin obowiązuje od dnia 01.10.2019.
Aktualizacja 02.01.2024.

error: