Sesja rodzinna w domu – co warto wiedzieć?

Sesja rodzinna w domu - co warto wiedzieć?


Rodzinna sesja domowa zwana jest również sesją lifestyle. Fotografie wykonane w tym nurcie zatrzymują Wasze naturalne, codzienne, miłe chwile.

sesja zdjęciowa rodzinna kraków

Cześć, z tej strony Ania!

Jestem fotografką rodzinną z okolic Krakowa i realizuję sesje w domach/mieszkaniach klientów lub w plenerze. Wykonuję reportaże z chrztów, urodzin czy jubileuszy. Dzięki ludziom takim jak Ty mogę tworzyć rodzinne kadry, pełne ciepła i z nutą szaleństwa.

O czym warto wiedzieć przed rodzinną sesją w domu?

Sesja rodzinna w domu kraków

Do wykonania sesji domowej niezbędne jest przynajmniej jedno pomieszczenie z dostępem do okna. Fotografuję tylko przy świetle naturalnym, nie przywożę ze sobą lamp. Z tego względu sesja w domu zazwyczaj odbywa się w przedziale godzinowym 10-16 (latem – chyba, że macie okna na zachód) a zimą 10-13 (z uwagi na krótki dzień). Jestem u Was około 1,5h. Samo fotografowanie trwa krócej, w tym czasie są pogaduchy i przerwy dla maluszków na zaspokojenie ich potrzeb.

sesja dziecięca Kraków

Czy nasze mieszkanie/dom nadaje się na rodzinną sesję zdjęciową?

Przed spotkaniem zawsze proszę Cię o podesłanie kilku zdjęć Waszych wnętrz. Dzięki temu mogę zobaczyć jaka ilość naturalnego światła wpada przez okna i czy uda mi się zrealizować rodzinną sesję zdjęciową. Styl wnętrz, kolory ścian mają znaczenie przy wyborze stroju do sesji i również w tym przypadku możesz liczyć na moje podpowiedzi.

Otrzymasz ode mnie poradnik z informacjami na co zwrócić uwagę przy porządkowaniu mieszkania. Jakie rzeczy pochować, aby nie odwracały uwagi od głównego tematu zdjęć, czyli Was. Małe pomieszczenia nie są dla mnie problemem – będziecie się wtedy więcej przytulać 🙂

fotografia rodzinna Kraków
sesja noworodkowa Kraków

Co dzieje się podczas rodzinnej sesji w domu?

Moje zdjęcia powstają w trakcie Waszych wspólnych zabaw, przytulasów, wygłupów. Jeśli martwisz się, że nie będziecie wiedzieli jak zachować się na sesji – BEZ OBAW! To ja Was przez nią przeprowadzę. Podpowiem jak i gdzie się ustawić, znam również sprawdzone zabawy, dzięki którym zapomniecie, że sesja w ogóle trwa. Moim celem jest, abyście spędzili ten czas wspólnie, na robieniu Waszych ulubionych rzeczy.

sesja noworodkowa Kraków
Sesja rodzinna w domu - co warto wiedzieć?

Jaka sesja zdjęciowa może odbyć się w domu?

Sesję w domu wykonuję z dziećmi w każdym wieku. Spotykam się z Wami na sesji noworodkowej, z okazji roczku maluszka lub kiedy dzieciaki już szaleją. W mieszkaniu odbywają się również sesje narzeczeńskie, dla pary, brzuszkowe oraz kobiece.

sesja noworodkowa Kraków

Zalety rodzinnej sesji w domu

Sesja w domu nie tylko pokazuje Wasze relacje, jej dodatkowym atutem jest fakt, że tłem zdjęć jest Wasza codzienność. Dom, w którym żyjecie to zdecydowanie miejsce warte uwiecznienia. Przypomnij sobie fotografie z Twoich dziecięcych lat. Widzisz na nich pomieszczenia, w których się wychowałaś, wspominasz z rodzicami miejsce, w którym żyliście. Za kilkadziesiąt lat Wasz dom zapisany na fotografiach zyska dodatkową wartość. Dzieci z sentymentem będą wspominać tę kanapę, na której odbywała się grupowa kanapka.

fotograf rodzinny Kraków
naturalna fotografia rodzinna kraków

Często w trakcie robienia zdjęć padają słowa: „O jacie! Kiedy ostatnio mieliśmy tyle czasu dla siebie?” lub „Dawno nie patrzyłam w Twoje oczy” – Właśnie o to chodzi!

Sesja rodzinna to czas tylko dla Was. Czas na zatrzymanie się, oderwanie od spraw codziennych i przypomnienie sobie o szczęściu , które masz.

Sesja rodzinna w domu - co warto wiedzieć?
sesja dziecięca kraków
error: