Zdjęcia z chrztu Kraków

fotograf na chrzest kraków


Często bywa, że Chrzest Święty to Twoje pierwsze wyjście
z dzieckiem do kościoła. Nic dziwnego, że czujesz się zestresowana.
Możesz liczyć na moje wsparcie i zrozumienie.


fotograf chrzest kraków

Kim jestem?

Cześć, z tej strony Ania, jestem magistrą sztuki. Po ukończeniu studiów całkowicie oddałam się fotografowaniu. Specjalizuję się w sesjach rodzinnych, uwieczniam uroczystości chrztu, towarzyszę Ci podczas urodzin Twojego dziecka. Dzięki ludziom takim jak Ty mogę tworzyć rodzinne kadry, pełne ciepła i z nutą szaleństwa. Działam w okolicach Krakowa, ale mogę wyruszyć dalej!

W tym wpisie chcę przybliżyć Ci, jak wygląda współpraca ze mną podczas uroczystości Chrztu Świętego na każdym etapie. Zaczynamy?

Przygotowania w domu przed chrztem – czego się spodziewać?

Na przygotowania w domu przyjeżdżam do Was 1,5 godziny przed mszą. Oczywiście w tym czasie nie musicie być już przyszykowani do wyjścia. Załóżcie wygodne ubrania, w których czujecie się ładnie.

Po wejściu do mieszkania/domu potrzebuję czasu, aby rzucić okiem na pomieszczenia, w których będę fotografować.

Jakie zdjęcia wykonuję podczas przygotowań w domu?

Fotografuję detale takie jak szatka, świeca, buciki, strój do chrztu. Jeśli to możliwe, miej je przygotowane na wierzchu. Jest czas na ujęcia rodzinne oraz kadry samego dziecka. Ważną częścią jest również reportaż. Zdarza się, że na przygotowania przyjeżdżają rodzice chrzestni i dziadkowie. W domu jest wesoła krzątanina, podczas której jestem obserwatorem i zatrzymuję te „niepozorne” momenty.

Jestem z Tobą szczera. Jeśli poczuję, że brakuje mi jakiś ujęć to porwę Was na dwie minuty. Nie musisz zwracać na mnie specjalnej uwagi. Wiem czego potrzebuję, potrafię odnaleźć się w małych i dużych pomieszczeniach. Wykorzystuję naturalne światło tak, abyś po zobaczeniu zdjęć powiedziała „Łał! Te zdjęcia zostały zrobione w naszym mieszkaniu?”

Co warto wiedzieć przed sesją w domu?

Uroczystość Chrztu w Kościele

Pośpiech wzmaga stres, a to ostatnia rzecz, która jest potrzebna Tobie i Twojemu dziecku. Dlatego dobrze jest zjawić się w kościele przynajmniej 15 minut wcześniej. Dzięki temu możemy wybrać najlepsze miejsce w ławce, tak aby nikt Was nie zasłaniał – szczególnie jeśli chrzest przyjmuje więcej dzieci.

Moment polania główki – trzy ważne sekundy

Może zdarzyć się tak, że dziecko w trakcie polania główki będzie niespokojne, płaczliwie. Nie jest to nic zaskakującego. Zupełnie się tym nie stresuj. Ważne, aby Twoi bliscy nie stali w tym czasie koło nas z aparatami lub kamerami. Moment chrztu to bardzo krótka chwila, przy której jest sporo zamieszania. Abym mogła go dobrze uchwycić potrzebna jest przestrzeń i brak konkurencyjnych fotografów. W tej kwestii proszę Cię o zaufanie i poinformowanie bliskich, by w tym ważnym momencie pozostali na swoich miejscach.

Chrzest w kościele – o czym dobrze pamiętać?

Miło jeżeli sprawdzisz czy na moment polania główki dziecka jestem na odpowiednim miejscu. Czy nie zostałam zasłonięta przez ministranta lub księdza. Wiem, że może w tej chwili będzie to ostatnia rzecz o jakiej pomyślisz. Nic się nie stanie jeśli zapomnisz. Ja i tak się odnajdę.

Na uroczystości chrztu włączamy tryb slow motion 🙂 Znak krzyża, położenie szatki, odpalenie świecy – nie śpieszcie się z tymi czynnościami. Te sekundowe ruchy muszę zdążyć zatrzymać na fotografiach.

A będzie grupówka? Ano będzie 🙂

Po mszy wykonujemy zdjęcia grupowe. Mogą się one odbyć we wnętrzu kościoła (w razie niesprzyjającej pogody) lub w jego okolicy. Poinformuj swoich gości, aby nie rozchodzili się po zakończeniu uroczystości. Rodzice chrzestni oraz dziadkowie również mogą liczyć na zdjęcia z solenizantką/em.

Gdzie zorganizować przyjęcie po chrzcie?

Po uroczystości w kościele zazwyczaj udajemy się do restauracji. Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią w swoim domu to również tam może odbyć się przyjęcie. Ja szczególnie lubię te na świeżym powietrzu, w ogrodzie lub na tarasie.

Dodatki tworzą klimat!

Kwiaty i dekoracje – jak to pięknie wygląda! Uwielbiam naturalne, delikatne ozdoby. Słodki stół to nie tylko przyjemność dla oka i podniebienia, ale również ciekawa atrakcja dla najmłodszych gości.

Na przyjęciu jestem z Wami 1,5 godziny i w tym czasie fotografuję życzenia, interakcje między gośćmi, zabawy dzieci, detale takie jak kwiaty, balony, słodki stół, tort. Podczas podawania posiłków aparat odkładam na bok – zdjęcia podczas jedzenia nie należą do moich ulubionych 😉 Jeśli w pobliżu restauracji znajduje się ładne podwórko to na pewno porwę Was na kilka ujęć.

Ten poradnik powstał, aby jak najlepiej opisać Ci moją perspektywę i pokazać, że jestem po to, aby Ci pomóc, wesprzeć i zapisać ten dzień na fotografiach!


Slide 1

Bardzo dziękujemy za to, że byłaś z nami w dniu chrztu naszego synka! Dzięki Tobie mamy cudowną pamiątkę, bardzo lubimy wracać do tych zdjęć. Przepiękne ujęcia, idealnie w punkt uchwycone emocje. Ślicznie wykonany album! Już nie możemy się doczekać kolejnych okazji na sesje z Tobą !

Renata
Slide 1

Dziękujemy za piękne zdjęcia i polecamy wszystkim współpracę z Anią. Reportaż jest cudowny. Ania wprowadza niesamowity luz, przełamując wszystkie bariery swoim uśmiechem. Kontakt od początku do końca na wysokim poziomie, efekt końcowy cudo! Pozdrawiamy i już nie możemy doczekać się kolejnej sesji z Anią.

Ania
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

error: